Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 9377008



*

nr 937 7008


ETCHING

signed, Lennart Olson, 80/100, "Söder", subject: 16x22,


signerad, Lennart Olson, 80/100, "Söder", motivet: 16x22


Estimate:

300

Sold:

SEK 600

Auction date:

Monday January 26 2015
at 18:19:54


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/12 14:44:35 1      100 kr
29/12 12:05:22 2      150 kr
3/1 13:47:57 3      200 kr
12/1 18:14:43 4      400 kr
19/1 19:22:30 3      350 kr
19/1 19:22:30 4      400 kr (Robot)
25/1 14:09:01 5      500 kr
25/1 15:23:58 6      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Jan 26

Stockholmsmotiv

Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.



Read more about Stockholmsmotiv
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart olson
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr